Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesi Hk.

Hibe desteği Bakanlıkça belirlenecek illerde 20 16-201 8 yılları arasında uygulanacaktır.

2016 yılı hibe desteğinden Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya,

Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Konya, Malatya, Muğla. Manisa, Muş, Niğde, Samsun. Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon ve Yozgat illeri olmak üzere toplam 32 İl faydalanabilecektir.

2016 yılı için alınacak başvurular açıklanan illerde 14 Kasım-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl müdürlüklerine yapılacaktır.

Yeni inşaat yapımı veya kapasite artırımı/rehabilitasyonu, damızlık dişi buzağı alımı ile makine-ekipman temini desteklenmesi yatırımlarına yüzde 50 oranlarda hibe desteği uygulanacaktır.

Yeni yatırımlarda 500 baş kapasiteye sahip, projeli sütçü, etçi veya kombine saf ırk damızlık düve üretimi ve ticari gebe düve satışı için sağlık sertifikasına sahip yeni işletme kurulması ve damızlık dişi buzağı alınması, kapasite arıtımı [rehabilitasyon yatırımlarında ise mevcut işletmelerin kapasitelerinin 500 baş üzeri olacak şekilde artırılması ve damızlık dişi buzağı alınması için, il damızlık sığır yetiştiricileri birlikleri veya damızlık sığır yetiştiriciliği birliklerine üye gerçek ve tüzel kişiler, bu üst sınırlara kadar olan kısım için hibe desteğinden yararlandırılacaktır.

Yeni yatırım projelerinde, yeni inşaat, damızlık dişi buzağı alımı ve makine aletekipman alımı birlikte yer almalıdır. Kapasite artırımı/rehabilitasyon prcıjelerinde ise Bakanlıkça belirlenen şartları taşımak kaydıyla yatırım konularında yer alan konulardan en az bir tanesi yer almalıdır.

Hesabınıza giriş yapın

Kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurun

Şifreni al

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.